odi et amo je slovenski rapidfire rpg forum brez word counta in brez cenzure. dogajanje je postavljeno v renesančno italijo in se centrira na šestih velikih družinah. trenutno na forum sprejemamo samo canon like. za morebitno pomoč in vprašanja se obrnite na administratorko rose.




januar 1520, 10 - 17°C


 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava


dobrodošli na odi et amo! piše se leto 1520. mestne države so razdrobljene med seboj, še vedno pod idejnim vodstvom svetega rimskega prestola in papeža leona X. sklepajo in razdirajo se politične naveze, več stoletne zamere obljubljajo nove vojne in v vsem tem kaosu vztrajno cveti italijanska renesansa. življenje še nikoli ni bilo tako sočno.















none as of yet





osnovna ideja foruma odi et amo je nastala v sodelovanju z almo in klavdijo. forumska grafika, skin, zasnova, pravila in canon lista so delo rose. posebna zahvala gre reckless iz ptb, brez katere bi kode tega foruma zares zgledale porazno. tisočkrat hvala!




Share
 

 de medici, giovanni luca

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
giovanni de medici
giovanni de medici
reputation : 0
hometown : florence
character age : 22

de medici, giovanni luca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: de medici, giovanni luca   de medici, giovanni luca Empty23/1/2014, 03:46


de medici, giovanni luca










giovanni de medici
22
florentine
toby regbo


gertrude, 21

Včasih te življenje razvaja, spet drugič te pusti razočaranega. Lahko bi rekel, da živim za en dan, kajti v življenju sem imel enostavno preveč nesreče, da bi se lahko pretirano oziral na prihodnost. V meni ni kaj pride bojevnika, nikoli nisem rad jezdil ali se sabljal, pravzaprav se ne spomnim, če sem nož kadarkoli znal prijeti čisto zares pravilno. Trudil sem se že zato, da na družinsko ime nisem stresel preveč sramote, pa je bilo morda prav to krivo za vse nesreče, ki so me doletele. Dobro, bolezen mi je bila položena že v zibko, mati so mi povedali, da je molitev sicer pomagala in da sem se pobral, ampak očitno se je takrat vse začelo, kajti ne dolgo za tem, še preden sem se naučil pisati, me je doletelo nekaj novega. In potem spet, prvič ali drugič sem sedel na konja in hudo padel. Spomnim se bolečine, tako huda je bila, da mislim, da je čisto zares nikoli ne bom pozabil. V glavi mi še vedno odzvanja lomljenje kosti, nisem prepričan ali me je takrat konj tudi pohodil ali ne, vem pa, da sem dolgo časa lulal med rjuhe. Že takrat sem vedel, da bi se moral držati tistega, kar sem imel in imam še vedno rad. Poezijo. V tem se zares najdem in dejansko ni stvari, o kateri ne bi znal napisati soneta. Ni stvari, v kateri ne bi našel navdiha, ni stvari, ki je ne bi znal opisati z besedami, ki navdušijo.

In ko sem že mislil, da sem v življenju vse najlepše že videl, sem spoznal njo. Videl sem jo na večernem plesu po poroki. Vzela mi je dih. Prvič v življenju sem izgubil sposobnost govorjenja, besede mi niso letele iz ust. Ne, čisto zares nisem našel besede, s katero bi jo opisal. Iskal sem jo, iskal sem jo dolgo, predolgo, pa vendar sem se kasneje opogumil in ji pristopil. Farnesejeva najmlajša, vsaj tako se mi je zdelo. Ni mi bilo mar za govorice, ki krožijo naokrog o njeni materi, ni mi bilo mar za sloves družine, ni mi bilo mar za njeno starost in še najmanj mi je bilo mar za tistih nekaj kretenov, ki so se že gnetli okrog nje. Sprva so mi besede z jezika šle težko. Nekaj jecljanja in predolgih pavz, toda očitno se ji je vse to zdelo simpatično. Nasmehnila se je. Podarila mi je najlepšo stvar na svetu. Mislim, da sem našel svojo muzo.

"I'll be the one, if you want me to.
Anywhere I would've followed you."
Nazaj na vrh Go down
giovanni de medici
giovanni de medici
reputation : 0
hometown : florence
character age : 22

de medici, giovanni luca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: de medici, giovanni luca   de medici, giovanni luca Empty23/1/2014, 09:57

done (:
Nazaj na vrh Go down
rose
rose
reputation : 1

de medici, giovanni luca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: de medici, giovanni luca   de medici, giovanni luca Empty23/1/2014, 12:25


welcome to odi et amo!

ohai, a new character for you! i am glad and you are welcome and get the claims fixed and you're in! <33
Nazaj na vrh Go down
https://odietamo.slovenianforum.com
Sponsored content

de medici, giovanni luca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: de medici, giovanni luca   de medici, giovanni luca Empty

Nazaj na vrh Go down
 

de medici, giovanni luca

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

 Similar topics

-
» de medici, gianna beatriz
» de medici, leandra meliore
» de medici, filippo galeazzo
» de medici, eulalia catalina
» de medici, serena lucia

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
odi et amo :: nox est perpetua una dormienda :: welcome, children of god :: accepted applications-