odi et amo je slovenski rapidfire rpg forum brez word counta in brez cenzure. dogajanje je postavljeno v renesančno italijo in se centrira na šestih velikih družinah. trenutno na forum sprejemamo samo canon like. za morebitno pomoč in vprašanja se obrnite na administratorko rose.




januar 1520, 10 - 17°C


 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava


dobrodošli na odi et amo! piše se leto 1520. mestne države so razdrobljene med seboj, še vedno pod idejnim vodstvom svetega rimskega prestola in papeža leona X. sklepajo in razdirajo se politične naveze, več stoletne zamere obljubljajo nove vojne in v vsem tem kaosu vztrajno cveti italijanska renesansa. življenje še nikoli ni bilo tako sočno.















none as of yet





osnovna ideja foruma odi et amo je nastala v sodelovanju z almo in klavdijo. forumska grafika, skin, zasnova, pravila in canon lista so delo rose. posebna zahvala gre reckless iz ptb, brez katere bi kode tega foruma zares zgledale porazno. tisočkrat hvala!




Share
 

 fonte, cato brutus

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
cato fonte
cato fonte
reputation : 0

fonte, cato brutus Empty
ObjavljaNaslov sporočila: fonte, cato brutus   fonte, cato brutus Empty10/6/2013, 01:11



cato brutus fonte
25 / venice / mariano di vaio
sarah / 19 / --




»ne, veste, ne razumete. vsi so prepričani, da sem jaz zgolj tisti sin pomembne družine, ki je imel to smolo, da se je rodil leto dni za najstarejšim in je zdaj v podrejenem položaju, namesto da bi se pripravljal na nasledstvo velikega in trdno zgrajenega bogastva. navsezadnje je to prioriteta vseh. zelo pomembno je, da se ohrani priimek in vladavina naše družine v tem mestu in tako naprej in tako naprej. lahko bi zdrdral družinsko kroniko, izpostavil pomembnejše zmage ali načrte ali morda celo kakšno izmed bitk, ki jih je bil moj brat. ampak to nikoli ni bilo nekaj, kar bi me pretirano zanimalo. moj brat se zaradi mene lahko podi naokrog s svojim veličastnim konjem in je cel pomemben z meči in orožjem in tako naprej. le da – kaj pa vem, to je tako barbarsko. ne bom se pretvarjal, da sem ušel kakšni izmed lekcij, ki jih je oče skrbno organiziral za vse svoje sinove in med katerimi sem se razmeroma spretno naučil uporabljati orožje. tudi sam bi lahko bil vojak; tudi sam bi lahko dirjal naokrog in sejal smrt ter tako s krvjo pridobil moč. ljudje včasih mislijo, da sem len. kar je skoraj ironično, ampak v to se ne bom spuščal. bistvo je, da nisem len. prej nasprotno, tisti, ki so me že srečali, me opisujejo kot pretirano energičnega človeka, ki se zna obvladovati pri večini zadev. drugače povedano: pri zadevah, ki niso povezane z mojim bratom. ne vem, kaj je na gaspardu. nekaj me moti, tako zelo ustrežljiv in ponižen zna biti. nikoli ga nisem ravno cenil kot starejšega brata, čeprav si je oče vedno prizadeval, da bi bila bolj povezana. prav, morda je bila moja krivda. gaspardo… ne maram ga. vidim ga kot svojega večnega rivala, čeprav tega ne bom nikoli na glas priznal. bom pa izkoristil vsako priložnost, da ga osmešim pred vsemi ali pa da ga spravim v neugoden položaj. morda je on tisti, ki obvladuje vojsko in je cel velik in mišičast, ampak moja prednost je vsekakor v premišljenem ravnanju. oče je že zdavnaj ugotovil, da sem dober strateg, ampak je nad mano precej hitro obupal, ker sem preveč trmast. preveč vročekrven in nepotrpežljiv, da bi sedel za mizo in se učil. sem pameten – bolj pameten, kot bi kdorkoli lahko uganil, in to je moja prednost. zdaj razumete. izoblikovanih imam cel kup načrtov, kako bom spodnesel brata. morda se zdim len, a nihče ne spredvidi, da je bistvo mojega poležavanja opazovanje ljudi. v tem sem dober, zdaj lahko v trenutku ocenim vsakogar in ugotovim njegove slabosti ter prednosti. ne bom tvegal svoje glave na bojišču, ko pa lahko človeka porazim z eno samo besedo. rad manipuliram z njimi, uživam v teh miselnih igricah. veselje do njih sem najbrž podedoval od očeta. dovolj ga spoštujem, da se ne bom kar pognal v brata in ga uničil. vsaj ne dokler je oče še tu. zdaj se še zamotim z iskanjem tistih drobnih posebnosti v ljudeh ter zabijanjem časa zunaj in s potovanji. navsezadnje sem samo očarljiv fonte, ki je tako dostopen in tako nepredvidljiv ter bo vedno storil nekaj, česar od njega ne bi pričakovali ter tako preživel nekaj dni na neki povsem naključni lokaciji. a nihče ne more predvideti, kaj se bo zgodilo, ko bo oče za vedno zaprl svoje oči in ko ne bo nikogar več, ki bi risal meje med njegovima naslednikoma.




KAT ♥ PICTURE TO BURN



Nazaj na vrh Go down
rose
rose
reputation : 1

fonte, cato brutus Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: fonte, cato brutus   fonte, cato brutus Empty10/6/2013, 01:19

YOU HAVE BEEN ACCEPTED !

tvoj opis je bil sprejet na forum odi et amo ! preden začneš s pisanjem vpiši svoj face claim v to temo, nato si še poskrbi domovanje tukaj, ter izpolni še zadnji obrazec prav tu in tvoje pisanje se lahko prične ! welcome. :3
Nazaj na vrh Go down
https://odietamo.slovenianforum.com
 

fonte, cato brutus

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

 Similar topics

-
» fonte, cornelia celeste
» constansie fonte, cornelia fonte & ottavio malatesta
» stairs [gasparo fonte, cornelia fonte]
» fonte, gasparo leonardo
» fonte, constansie catarina

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
odi et amo :: odi et amo's archives :: archives :: applications-