odi et amo je slovenski rapidfire rpg forum brez word counta in brez cenzure. dogajanje je postavljeno v renesančno italijo in se centrira na šestih velikih družinah. trenutno na forum sprejemamo samo canon like. za morebitno pomoč in vprašanja se obrnite na administratorko rose.




januar 1520, 10 - 17°C


 
KazaloLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava


dobrodošli na odi et amo! piše se leto 1520. mestne države so razdrobljene med seboj, še vedno pod idejnim vodstvom svetega rimskega prestola in papeža leona X. sklepajo in razdirajo se politične naveze, več stoletne zamere obljubljajo nove vojne in v vsem tem kaosu vztrajno cveti italijanska renesansa. življenje še nikoli ni bilo tako sočno.















none as of yet





osnovna ideja foruma odi et amo je nastala v sodelovanju z almo in klavdijo. forumska grafika, skin, zasnova, pravila in canon lista so delo rose. posebna zahvala gre reckless iz ptb, brez katere bi kode tega foruma zares zgledale porazno. tisočkrat hvala!




Share
 

 farnese, stella giuliana

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
AvtorSporočilo
stella farnese
stella farnese
reputation : 13
hometown : naples
character age : 21

farnese, stella giuliana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: farnese, stella giuliana   farnese, stella giuliana Empty22/1/2014, 00:11


farnese, stella giuliana










STELLA FARNESE
21
NAPOLITANA
ELEANOR TOMLINSON


GERTRUDE, 21

Dnevi v Neaplju so mi šteti. Mati mi vsa evforična ponuja tkanine, jaz pa bi dosti raje kot deset novih oblek vzela svobodo. Enaindvajset let mi je in očitno sem stara dovolj, da me omožijo. Ta teden še zadnjič spim v svoji postelji in se neomejeno sprehajam po naših vrtovih, in čeprav ne morem reči, da sem nad svojo takoimenovano družino navdušena, bi vseeno raje ostala tu, kot pa se poročila z deset let starejšim bedakom. Verjetno bi me obglavili, če bi mi brali misli, ampak krona včasih ni vse in čeprav gre baje za papeževega sina, se počutim, kot da prodajajo moje telo, kot da moja volja ne šteje, kot da dejstvo, da ljubim drugega, ni pomembno. No, pa saj nisem prepričana koga ljubim, vem pa, da tako daleč od svoje družine ne bom nikoli srečna, vem, da se pod prisilo ne bom ne znala ne hotela zaljubiti. In vem, da me nikoli ne bodo sprejeli takšne, kot sem. S preteklostjo, ki jo imam.

Štejem tedne. Tedne do poroke, ki si je ne želim. Tedne do mojega prvega srečanja z njim, čeprav bi ga v enem samem bitu najraje zamenjala za prvega služabnika, ki mi prekriža pot. Tistega, ki se tako zelo dobro poljublja, in čeprav se je zgodilo le dvakrat, verjamem, da bi bila z njim dosti srečnejša. Ampak ne razumejo. Ne razumejo, da dajem prednost ljubezni, svojim čustvom, ne razumejo, da ne hlepim po zlatu in oblasti, da si ne želim samovšečnega in nadutega kretena, ne razumejo, da nočem žrtvovati sebe zavoljo dobrih odnosov med družinama. Ne razumejo, da mi bo priimek de Medici prinesel več solz kot sreče.

"I don't want to be his."

Ampak nimam izbire. Mati pravi, da je to najbolje zame, da je to priložnost, ki je ne smemo zamuditi, čeprav sumim, da v vsej tej zmedi vsi mislijo zgolj nase, ne pa tudi name, čeprav bom jaz tista, ki bom na svojem telesu morala trpeti roke odvratnega človeka, ki ga bom čez slab teden prvič videla, pa že zdaj vem dovolj, da me naravnost odbija. Pravzaprav si čisto zares prvič v življenju želim, da bi imel o moji družini podobno mnenje kot vsi ostali, da bi se mu zdelo izpod časti poročiti z dekletom, katere preteklost ni najbolje razčiščena. Toda dnevi minevajo in kot kaže na nobeni strani ne bo prišlo do spremembe odločitva. Zato pakiram. S solzami v očeh pakiram svoje življenje v eno in edino skrinjo, ki jo bom lahko odnesla s sabo.
Nazaj na vrh Go down
rose
rose
reputation : 1

farnese, stella giuliana Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: farnese, stella giuliana   farnese, stella giuliana Empty22/1/2014, 06:57


welcome to odi et amo!

hey babe what's up how've you been whatcha up to this honeybee makes my heart beat fast but you know that so welcome again and get your claims fixed and congrats for being numero uno!
Nazaj na vrh Go down
https://odietamo.slovenianforum.com
 

farnese, stella giuliana

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

 Similar topics

-
» farnese, vittoria serafina
» marino, lucrezia giuliana
» mengoni, clarice giuliana

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
odi et amo :: nox est perpetua una dormienda :: welcome, children of god :: accepted applications-